Парасос поводом 40 дана од упокојења вољене игуманије мати Исидоре

На празник Светих мученика  никопољских и Преподобног Антонија Печерског, 23. јула 2020. године у манастиру Гориоч служена је Света Архијерејска заупокојена Литургија, поводом 40 дана од упокојења високопреподобне мати Исидоре.

Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ рашко-призренски г. Теодосије, а за певницом је појало сестринство манастира Грачаница, сестринство манастира Улије, као и сестринство манастира Гориоч.

Мати Исидора цео свој век провела је као монахиња у манастирима Сопоћани и Гориоч код Истока. Рођена је у Руишту код Звечана 1942. године и замонашена у Сопоћанима, где је са тадашњом игуманијом Даријом и сестринством вредно радила на свим послушањима обнављајући ову велику немањићку светињу. Одлуком тадашњег епископа 1996. године мати Дарија са сестрама прешла је из Сопоћана у манастир Гориоч јер је Сопоћани претворен у мушки манастир. Монахиње, а међу њима посебно мати Исидора, натавиле су вредно да раде и обнављају и ову метохијску светињу, древни метох манастира Високи Дечани.

Мати Исидора преузела је управу манастира 2010. године и са њој својственом скромношћу и љубављу према сестрама и свим поклоницима обављала је ову дужност до упокојења.

Упокојила се након краће болести, мирно предавши своју душу љубљеном Господу коме је од младости посветила свој живот.

Својим дивним гласом и појањем мати Исидора је улепшавала сва манастирска богослужења, многе душе тада побуђивала на молитвене сузе. Од Господа је била обдарена многим талантима које је она трудом и смирењем умножавала и којима је славословила Господа и Његову Пречисту Мајку, у све дане живота свога.

Као врлинска монахиња поставила је добар почетак и крај земног живота био је на утеху и охрабрење свима онима који су је знали и поштовали.
Својим смирењем и трпљењем била је у свему пример својим сестрама, никада не остављајући монашко правило и богослужење. Својом појавом ширила је мир око себе, знајући да је управо мир Божији најпотребније стећи у животу и да тај мир Божији представља царство Божије које је унутра у нама.

Наша мати Исидора – како је тихо живела тако је и тихо напустила овај земаљски живот.