Парастоси жртвама Мартовског погрома

17. Март 2015 - 19:35

Данас, 17. марта 2015. године тачно у подне, благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко - призренског Теодосија, широм Епархије рашко - призренске,  служени су парастоси и молитвени помени за жртве Мартовског погрома који се догодио на Космету пре тачно 11 година.

Приштина
Парастос жртвама Мартовског погрома, у храму светога Николе у Приштини, служили су протојереј - ставрофор Милорад Цветковић,  јереј Дарко Маринковић и протођакон Зоран Гођевац. Поред вернога народа који је дошао са разних страна парастосу су присуствовали и политички представници Срба на Косову господа Бранимир Стојановић, Владета Костић и Дејан Павићевић.

Грачаница
Парохијски свештеници грачанички протојереј Светислав Трајковић и јереј Бранислав Секулић служили су Парастос жртвама Мартовског погрома у манастиру Грачаница у храму Успења Пресвете Богородице. Поред сестринства манастира Грачанице парастосу су присуствовали и верници из Грачанице.

Призрен
Професори и ђаци Призренске богословије такође су узнели молитве Господу за жртве Мартовског погрома. Парастос жртвама служио је заменик ректора Богословије протосинђел Андреј.

Косовска Митровица
Свештенство храма светога великомученика Димитрија служило је парастос у Косовској Митровици. Парастосу је присуствовао велики број грађана Косовске Митровице као и градоначелници општина са севера Косова. У Косовској Митровици приређена је и академија у част и сећање на жртве Мартовског погрома.

Штрпце
Парастос у храму светога Николе у Штрпцу служили су Архијерејски намесник призренски протојереј - ставрофор Синиша Миленковић, јереј Бошко Клисарић и јереј Стеван Марковић. Поред верника сиринићке жупе парастосу су присуствовали и професори и ученици средњих школа.