Патријарх Иринеј свечано дочекан у манастиру Грачаница

Патријарх Српски Г. Иринеј свечано дочекан у манастиру Грачаница

Након данашње посете Србима у Штрпцу и Косовском Поморављу, Његова Светост Патријарх Српски посетио је манастир Грачаницу где га је свечано дочекао Епископ Рашко-призренски Теодосије са игуманијом манастира мати Стефанидом, свештенством Епархије и монахињама манастира Грачанице. Након поклоњења у храму Успења Пресвете Богородице Патријарх Иринеј срео се са већом групом окупљене деце и верника из Грачанице и околине.

Као и широм Косова и Метохије Патријарх Иринеј могао је да види да деца представљају највећу радост и благо нашег народа и као и у другим приликама и овде им се обратио са речима охрабрења и наде и поделио иконице. Потом су Патријарх и Владика разговарали са мати игуманијом и представницима општине Грачаница.

У вечерњим часовима Патријарх Српски стигао је у пратњи Владике Теодосија у манастир Бањску на северу Косова и Метохије где га је дочекао архимандрит Данило са братијом и верницима овог краја.