Патријарх Српски Иринеј одржао час у Призренској Богословији, а потом посетио народ у Штрпцу

Патријарх Иринеј јутрос посетио Србе у Штрпцу

Након посете Призрену где је у раним јутарњим часовима одржао час ученицима Богословије, Његова Светост Патријарх српски Иринеј посетио је у току преподнева Србе у Штрпцу . Свјатјејшег Патријарха су у порти Цркве дочекали Епископ рашко-призренски Теодосије са свештенством и бројним верним народом овог краја. Патријарх Иринеј био је срећан због великог броја Срба који су га дочекали у Штрпцу а посебно се радовао што је међу њима било јако пуно деце.
„Срећан сам и благодаран Богу што сам данас овде са Вама. Иако сам много година живео у Призрену ја сам данас по први пут у овом вашем дивном месту и радујем се што вас видим овде у оволиком броју. Ви сте овде своји на своме и знајте да је са вама увек била и увек ће бити Црква ваша, сви ми, наш народ Српски где год он живео. Знајте да нисте заборављени! Остајте овде, на својој земљи, у својој кући, у својој домовини. Ми се Косова и Метохије и свих вас никада нећемо одрећи, а разни моћници овога света могу да причају шта хоће. Одлазио је српски народ са Косова и Метохије гоњен разним мукама кроз векове, али се увек враћао и обнављао свој живот на овим просторима. Бог ће помоћи и учинити да то опет буде тако. Будите сложни, будите јединствени и будите са Црквом својом“ рекао је Патријарх додавши: „Не говоре истину кад кажу да овде Србије нема. Ви сте Србија!“ – поручио је Патријарх Иринеј у Штрпцу.“
Патријарх ће током данашњег дана посету Српском народу на Косову и Метохији наставити обиласком Срба у Косовском поморављу где ће посетити манастир Драганац и народне кухиње Епархије Рашко-призренске.