Патријарх српски Иринеј у манастиру Грачаници

27. Јун 2015 - 21:30

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије са свештенством, свештеномонаштвом и верним народом, уочи највећег српског празника, дочекао је Његову Светост патријарха српског г.г. Иринеја у манастиру Грачаници. Поред Патријарха Иринеја у Грачаницу су пристигли Високопреосвећени Митрополит црногорско-приморски Амфилохије и Преосвећени Архијереји умировљени захумско-херцеговачки Атанасије и славонски Јован.

Након Доксологије и Вечерње службе, којој су присуствовали министар у Влади Републике Србије г. Никола Селаковић, г. Марко Ђуић директор канцеларије за КиМ Владе Србије,  као и политички предтсавници Косовских Срба, уприличен је концерт Симфонијксог оркестра Радио-телевизије Србије.
По завршетку концерта који су директно преносиле телевизије РТС и РТРС додељена је главна награда Видовданских сцечаности "Златни крст кнеза Лазара" господину Душану Ковачевићу драмском писцу из Београда.