Патријарх Српски посетио Призрен, обишао храм Богородице Љевишке, манастир Св. Архангеле и Богословију

Патријарх Иринеј стигао у Призрен. Посетио Цркву Богородице Љевишке, Манастир Светих Архангела и Богословију Св. Кирила и Методија

Његова Светост Патријарх српски Иринеј је данас, након Свете Литургије и посете Србима у Ораховцу, Великој Хочи и Зочишту стигао у Призрен.
Патријарх је у пратњи Епископа рашко-призренског Теодосија прошетао улицама Призрена у ком је живео 12 година радећи као професор Призренске Богословије. Његова Светост посетио је Манастир Светих Архангела недалеко од Призрена, задужбину Цара Душана, и уверио се како напредује обнова ове велике и много пута уништаване светиње. Поред Владике Теодосија њега су у Светим Архангелима дочекали Игуман Михаило са братством манастира.
Након посете Светим Архангелима Патријарх Иринеј посетио је, по његовим речима, једну од најлепших православних цркава, Цркву Богородице Љевишке која је под заштитом УНЕСКА. Заједно са Епископом Теодосијем Патријарха је у Љевишкој дочекао старешина храма јереј Ђорђе Стефановић.
Након обиласка ових светиња Патријарх Иринеј дошао је у зграду Призренске Богословије коју је и сам похађао а потом био професор и ректор ове угледне образовне установе наше Цркве.
У храму Св. Ђорђа Патријарх се кратко осврнуо на приче о идеји о подели Косова и Метохије рекавши да то српски народ никада неће моћи да прихвати. Патријарх је исто тако рекао да би било најгоре и најпогубније да се „ми одрекнемо Косова, да га некоме поклонимо“, додавши да „паметан човек не поклања никоме свој дом, своју кућу, а ово је кућа српскога народа“.
У поподневним часовима Његова Светост је присуствовао Вечерњој Служби у Призренском Саборном Храму.

Патријарх Иринеј са Епископом Теодосијем, ректором Богословије и професорима школе