Пећ: Епископ Теодосије рукоположио ђакона Бојана Јевтића у чин презвитера

21. Април 2013 - 16:22

Данас, у пету недељу Великог поста, Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије служио је данас уз саслужење десеторице свештенослужитеља Св. Литургију у храму Усековања Св. Јована Крститеља у Пећи. На Литургији Владика Теодосије је у чин презвитера рукоположио досадашњег ђакона ове парохије о. Бојана Јевтића. Поред свештеника о. Слободана Марковића новорукоположени свештеник обављаће парохијске дужности у Пећи и околини.

У оквиру Св. Литургије у којој је учествовало око 30так верника Пећанаца, монахиње из Пећке Патријаршије, Гориоча и Ђаковице као и група богослова из Призрена, Владика Теодосије је крстио Весну Спалевић, Српкињу из Дечана. Данашња Св. Литургија уједно је и прва архијерјска Литургија у потпуно обновљеном храму Св. Претече који однедавно красе и нове иконе и црквени мобилијар.