Подељени васкршњи пакетићи деци у метохијским селима и на Брезовици

Са благословом Епископа Бачког Иринеја, вероучитељи Епархије Бачке су са децом из Новог Сада припремили 3820 поклон пакетића (са одећом, играчкама, књигама, писаћим прибором и др.) за децу на Косову и Метохији. Већи део тих пакетића је подељен деци на Васкршње празнике у основним школама општине Штрпце (1.400 пакетића) и у Косовском Поморављу (Гњилане, К. Каменица, Шилово, Партеш 1.770 пакетића). У општини Липљан (Старо Грацко, Рабовце) подељено је 50 пакетића српској деци. У селима Велика Хоча и Осојане пакетићи су подељени 9. 10. и 11. маја. Преостали пакетићи ових дана се деле деци из метохијских села.

Такође је монахиња Нина из Манастира Градац са децом из Рашке која код ње похађају веронауку, припремила 70 пакетића за децу на Брезовици. Ови су пакетићи подељени основцима у селу Врбештица. У наставку следе фотографије са Брезовице и из основне школе у Осојану где су дечански монаси заједно са парохијским свештеницима поделили пакетиће деци.

Епархија Рашкопризренска користи ову прилику да најсрдачније захвали дародавцима на овим поклонима који су деци са Косова и Метохије показали љубав и солидарност њихових вршњака из других крајева Србије.