Помоћ српскoм народу у Метохији

У оквиру хуманитарних активности на Косову и Метохији, које проводе разни дародавци и хуманитарне организације сарадњи са Епархијом рашко-призренском, представљамо следеће:

Комбајн за Хоџу

Мирослав Лукић и Сашко Мицић су почели жетву у Великој Хочи комбајном који је донирала француска организације „Солидарите Косово“. Познати хуманитарац и пријатељ нашег народа Арно Гујон је у име организације „Солидарите Косово“  уплатио новчана средства на рачун манастира Високи Дечани, а новац је искориштен да се купи комбајн за који су део новца издвојили и Мирослав Лукић и Сашко Мицић из Велике Хоџе. Ова добротоврна акција је значајна за све мештане Велике Хоче јер су се Мирослав Лукић и Сашко Мицић обавезали да ће свим мештанима услуге комбајна наплаћивати у пола цене, а они ће водити бригу о жетви и о одржавању комбајна.

Трактор за породицу Јевтић из Жача

Жарко Јевтић из Жача, са супругом и пет синова, примио је у манастиру Високи Дечани трактор којим ће обрађивати своје имање у Жачу код Осојана. Трактор је овој породици од велике помоћи, а набављен прилогом Његовог Преосвештенства Епископа Теодосија и организација „Срби за Србе“, „Српска солидарност храном“ и „Наш Београд“.