Празник Св. Саве Првог Архиепископа Српског свечано прослављен у Епархији Рашко-призренској

На празник Св. Саве Епископ Рашко-призренски Теодосије служио је Св. Литургију у храму Св. Ђорђа у Призрену уз учешће свештенства, ученика богословије и верника који су се нашли у Призрену. Након Св. Литургије прослава највећег српског светитеља и просветитеља настављена је у згради Богословије Св. Кирила и Методија у Призрену где су ученици Богословије приредили културно-уметнички програм. Свечаности су присуствовали и г. Дејан Павићевић представник Владе Србије и шеф грчке канцеларије у Приштини гђа. Константина Атанасијаду. Након програма приређен је свечани ручак за све присутне.

У вечерњим часовима Владика је присустовао Светосавској академији у Новом Пазару где је такође одржан богат културно-уметнички програм са фолклорним играма. Св. Сава је свечано прослављен широм Епархије. У манастиру Високи Дечани св. Литургију је служио архим. Сава коме је славски колач на имендан пресекао протосинђел Данило, економ манастира. Јеромонах Петар и монах Исаија су потом присуствовали светосавској приредби у селу Гораждевац где су се поред бројних гостију нашле и сестре из Пећке Патријаршије и припадници италијанског КФОР-а. Деца из гораждевачке школе са много радости, песме и смеха обрадовали су све присутне и показали им како се деца радују празнику Св. Саве.

Следе фотографије из Призрена, Новог Пазара, Дечана и Гораждевца