Професори и студенти Богословског факултета у Софији на Литургији у манастиру Високи Дечани

9. Јун 2013 - 13:05

Манастир Високи Дечани данас је посетио професор Богословског факултета у Софији Димитрије Желев са својим студентима. Св. Литургију служио је архимандрит Сава, игуман манастира Дечани уз саслужење, протојереја-ставрофора Милије Арсовића, протојереја Петра из Бугарске, синђела Јована из Врањске Епархије,јеромонаха Саве игумана манастира Венчац код Аранђеловца, као и двојице ђакона: архиђ. Кирила Дечанца и ђакон Милана из Митровице. Поред групе од четрдесетак студената из Бугарске у Литургији је учествовало око 80 верника из Београда и Епархије Шумадијске. Архимандрит Сава је посебно поздравио професора Желева, браћу и сестре из Бугарске нагласивши значај јачања међуправославне сарадње и упознавања наше заједничке православне баштине.