Прослава Аранђеловдана у манастиру Црна Река; игуман манастира протосинђел Јован произведен у чин Архимандрита

21. Новембар 2011 - 17:40

У манастиру Црна Река свечано је данас прослављена храмовна слава манастира - Аранђеловдан. Св. Литургију је служио Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије уз саслужење четири свештенослужитеља. На почетку Св. Литургије Епископ Теодосије је игумана манастира протосинђела Јована произвео у чин Архимандрита. У Св. Литургији учествовали су верници из разних крајева Србије,а  након што је благословен и преломљен славски колач Архимандрит Јован са братијом приредио је за све госте славски ручак. У свом обраћању верницима Епископ Теодосије је посебно нагласио прегалаштво и труд архимандрита Јована и његове братије који су у једном од најтежих времена у историји манастира Црне Реке показали верност према својој Светосавској Цркви и остали уз кивот Св. Петра Коришког. Захваљујући труду црноречких монаха пештера Св. Петра Коришког и даље окупља бројне вернике из свих крајева пружајући утеху и помоћ невољнима и болесним.