Прослава Благовести у Лепосавићу

7. Април 2013 - 22:42

Епископ Рашко-призренски Теодосије служио је на празник Благосвести Св. Литургију храму Св. Василија Острошког у Лепосавићу. Владики Теодосију саслуживало је свештенство митровичког архијерејског намесништва а Литургији је присуствовало око 200 верника из Лепосавића и околине. У својој празничној беседи Владика Теодосије говорио је о Благовестима као празнику који представља почетак домостроја спасења Христовог које се збило тек након што је Пресвета Богородица слободно пристала да учествује у тајни оваплоћења Сина Божијег.

Након Св. Литургије Епископ Теодосије посетио је породицу Зорана Милутиновића. Епархија Рашко-призренска као и бројни донатори помогли су лечење његове ћерке Кристине којој је прошле године извршено пресађивање коштане сржи у Италији. Након ове операције Христина се добро опоравља и велике су наде и очекивања да ће успети да победи тешку болест леукемије. Међу онима који су нарочито помогли лечење Кристине Милутиновић треба споменути и организацију "Пријатељи манастира Високи Дечани" (Amici di Decani) из Италије која је за потребе породице Милутиновић и постоперативног опоравка Христине закупила кућу близу Рима и обезбедила услове за њихов вишемесечни боравак.