Прослава Мале Госпојине у храму Богородице Љевишке у Призрену

21. Септембар 2012 - 13:50

Мала српска заједница у Призрену коју чини неколицина преосталих Срба и 25 ученика обновљене Богословије Св. Кирила и Методија у Призрену прославила је данас празник Рођења Пресвете Богородице у древној призренској саборној цркви - храму Богородице Љевишке. Свету Литургију служио је проректор Богословије јеромонах Андреј Сајц уз саслужење пароха призренског јереја Слободана Ђорића. У светој Литургији учествовала је и мала Милица Ђорђевић, једино српско дете у Призрену, а сви присустни су се причестили светим и животворним тајнама Христовим. У храму Богородице Љевишке у току су радови на чишћењу и рестаурацији фресака које су оштећене у нередима 2004. године. Радови се спроводе у организацији УНЕСКО, а на конзервацији су ангажовани експерти италијанске организације ИНТЕРСОС.