Прослава Михољдана у Великој Хочи

12. Октобар 2013 - 20:46

У Великој Хочи код Ораховца и ове године свечано је прослављен Михољдан, празник Св. Киријака Отшелника, када се традиционално обележава крај бербе грожђа и узноси благодарење Господу. Св. Литургију служио је Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије уз саслужење свештенослужитеља из ораховачког краја. Св. Литургији приуствоао је и министар у Влади Србије и директор Канцеларије за Косово и Меотхију Александар Вулин са сарадницима. Након Св. Литургије мештани Велике Хоче изнели су на централни трг по обичају своје пољопривредне производе и народне рукотворине. Владика Теодосије је после свечаности освештао и новоподигнути дечји вртић који је саграђен средствима Канцеларије за Косово и Метохију.