Прослава Васкрсења Христовог у Грачаници

Тачно у поноћ у манастиру Грачаница започело је Пасхално јутрење које су, благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Теодосија, слулужили парохијски свештеници грачанички у присуству великог броја верника. На самом почетку обављен је Литијски опход око храма радосно певајући „Васкрсење Твоје Христе Спасе…“.
Након Пасхалног јутрења служена је Васкршња Литургија којом је началствовао јереј Бранислав Секулић уз саслужење ђакона Бранислава Денића. Преко двеста верника приступило је причешћу Светим Христовим Тајнама.
У току Литургије, којој су присутвовали и г. Марко Ђурић директор канцеларије за КиМ, и господа Бранимир Стојановић и Далибор Јевтић заменик премијера и министар у покрајинској влади, прочитана је Васкршња посланица Његове Светости патријарха српског г.г. Ирнеја.

Најјаче Васкршње јаје
Благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Теодосија и покровитељством општине Грачаница ове године по други пут у Грачаници, на сам празник Васкрсења Господњег, одржана је манифестација „Најјаче Васкршње јаје“. Сви учесници и посетиоци манифестације окупили су се у јутарњим часовима у порти манастира Грачанице одакле су, након благосиљања Васкршњих јаја, кренули до Дома културе испред којег је манифестација и одржана.
Поред такмичарског дела који се састоји у борби куцањем за најјаче Васкршње јаје ова манифестација је и културно-уметничког карактера. Насупило је неколико културно-уметничких друштава, певачких група а одржана је и изложба радова ђака предшколских и школских установа са територије СО Приштина.