Прослава Васкрсења Христовог у манастиру Високи Дечани

5. Мај 2013 - 20:58

Васкрсење Христово свечано је прослављено у манастиру Високи Дечани. Васкршње јутрење и Св. Литургију служио је игуман манастира архимандрит Сава са дечанским свештеномонасима. У Светој Литургији учествовало је око 150 верника из разних крајева Србије, група поклоника из Италије, шеф грчке канцеларије у Приштини Димитрис Мосхопулос и представници КФОР-а.

У јутарњим часовима манастир Дечани посетила је и председница Косова гђа. Атифета Јахјага заједно са командантом КФОР-а генералом Халбауером, америчком амбасадорком Трејси Џекобсон, Слободаном Петровићем и Петром Милетићем, српским представницима у косовским институцијама. Гђа Јахјага пренела је најсрдачније честитке поводом највећег хришћанског празника братији манастира и српском народу на Косову и Метохији.