Прослављен празник светог Краља Милутина - ктиторска слава манастира Грачанице

13. Новембар 2014 - 18:52

Ктиторска слава манастира Грачаница - свети Краљ Милутин прослављења је светом Литургијом коју је служио Епископ будимљанско-никшићки господин Јоаникије уз саслужење Епископа рашко-призренског господина Теодосија, свештенства, монаштва и верног народа.

Прелепо богослужење додатно је украсило појање ђака Призренске богословије. Светом Причешћу приступио је велики број верника који су у потпуности испунили грачаничку цркву. Пред сам крај свете Литургије Епископи су благословили и осветили славски колач и жито.

Након свете Литургије послужен је славски ручак које је припремила игуманија манастира Грачанице Ефросинија са сестринством.

Јубилеј - 140 година ОШ "Краљ Милутин" у Грачаници

Овај свечани дан за Грачаницу увеличан је прославом јубилеја 140 година постојања и рада ОШ "Краљ Милутин" у Грачаници. Епископи Јоаникије и Теодосије присуствоали су свечаној академији која је овим поводом уприличена у просторијама школе.

Прилог РТВ Ким