Прослављена храмовна слава у Приштини

22. Мај 2016 - 20:31

Празник Преноса моштију светога Николаја Мириликијског Чудотворца Литургијски је прослављен у Приштини у храму посвећеном овом великом богоугоднику и светитељу Цркве Божије.

Литргијским празничним сабрањем началствовао је архимандрит Михаило угуман манастира светих Архангела код Призрена уз саслужење протојереја Светислава Трајковића, протојереја Саве Шмигића, јереја Дарка Маринковића и протођакона Зорана Гођевца. На литургији је појао хор при храму светог Јована Владимира из Београда.

Пред сам крај свете Литургије обаљен је Литијски опход око храма и благосиљање славског жита и колача, након чега се надахнутом беседом обратио архимандрит Михаило преносећи благослове епархијског Архијереја Његовог Преосвештенства Епископа Теодосија.