Протиници Светлани Стевић орден за заслуге Републике Србије

26. Фебруар 2014 - 17:22

Поводом Дана државности 15. јануара ове године, предсеник Републике Србије господин Томислав Николић уручио је одликовања заслужним личностима и институцијама.  Овим поводом председник Николић је одликовао и протиницу Светлану Стевић.

Светлана Стевић  предводи  удружење "Мајка девет Југовића". У народним кухињама које води сваког дана се храни 2.000 људи. Међу њима стари, болесни и породице на ивици егзистенције, укључујући стотинак деце школског узраста.  "Газимо 14. годину, велики напор, велики труд, али се надамо да ће држава Србија учинити максимално све и да ће продужити живот народних кухиња на просторима Косова и Метохије", каже Светлана Стевић.

Хуманитарна организација Епархијског Управног одбора Еапрхије рашко-призренске и косовско - метохујске ''Мајка Девет Југовића'' oснована је 2000. године и званично је регистрована од стране УНМИК-а. Током свог тринаестогодишњег рада организација је интензивно сарађивала са међународним и локалним НВО (IOCC, WCRP, Glasgow Caring City, UMCOR, CARE, Handicap International, Центар за мир и толеранцију, НВО “Завичај”… ). Седиште ораганизације је у порти манастира Грачаница.