Рукоположење у манастиру Гориоч код Истока

На празник преподобног Сисоја Великог, у манастиру Гориоч код Истока, свету Архијерејску литургију служио је Епископ рашко-призренски г. Теодосије. Епископу Теодосију саслуживали су јереј Зоран Гођевац и ђакон Влајко Гођевац.
У току Свете Литургије, Епископ је рукоположио у чин ђакона вероучитеља Братислава Богдановића из Грачанице.

Манастир Гориоч је метох манастира Високи Дечани и налази се на узвишењу Бела Стена, северозападно од градића Истока, на Косову и Метохији. Манастир у оквиру свог комплекса има цркву Св. Никола, манастирски конак и звоник.

Манастир Гориоч представља непокретно културно добро као споменик културе од изузетног значаја.

Архимандрит Сава Кривокућа обновио је манастир Гориоч, дозидао је старој цркви припрату са звоником, а такође је подигао и нов, леп конак. Камениту порту изравнао је и насуо земљом па засејао травом. Повезао је цркву са конаком лепом поплочаном стазом. Тако је некадашњи дечански метох Гориоч добио нови изглед захваљујући оцу архимандриту Сави.
По народном предању саградио га је Св. Краљ Стефан Дечански и посветио Св. Николи у знак захвалности за исцељење својих „огорјелих“ очију, по чему је манастир и добио име (горе очи – Гориоч)