Саветник председника Републике Србије г. Марко Ђурић са сарадницима посетио манастир Грачаницу

Саветник председника Републике Србије г. Марко Ђурић са својим сарадницима посетио је данас манастир Грачаницу где га је дочекао Епископ Рашко-призреснски Теодосије. Након једночасовног разговора и ручка са Владиком Теодосијем, г. Ђурић са сарадницима требало је да посети и манастир Високи Дечани. Нажалост, посета саветника председника Републике прекинута је интервенцијом Косовске полиције која је и поред одобреног програма посете спровела г. Ђурића до административног прелаза Мердаре. Епархија Рашко-призренска је поводом овог крајње некултурног чина изразила свој протест код међународних представника на Косову и Метохији. Марко Ђурић са сарадницима био је у посети светињама СПЦ, а не у политичкој мисији и понашање Косовске полиције још једном је показало крајње дискриминаторно понашање косовских институција према Србима, објашњено је у канцеларији ЕРП.