Саветник председника Републике Србије г. Марко Ђурић са сарадницима посетио манастир Грачаницу

19. Јул 2012 - 23:43

Саветник председника Републике Србије г. Марко Ђурић са својим сарадницима посетио је данас манастир Грачаницу где га је дочекао Епископ Рашко-призреснски Теодосије. Након једночасовног разговора и ручка са Владиком Теодосијем, г. Ђурић са сарадницима требало је да посети и манастир Високи Дечани. Нажалост, посета саветника председника Републике прекинута је интервенцијом Косовске полиције која је и поред одобреног програма посете спровела г. Ђурића до административног прелаза Мердаре. Епархија Рашко-призренска је поводом овог крајње некултурног чина изразила свој протест код међународних представника на Косову и Метохији. Марко Ђурић са сарадницима био је у посети светињама СПЦ, а не у политичкој мисији и понашање Косовске полиције још једном је показало крајње дискриминаторно понашање косовских институција према Србима, објашњено је у канцеларији ЕРП.