Семинар за едукацију вероучитеља

Извор: www.veronauka.rs/

По Благослову Рашко-призренског Епископа Г. Теодосија, од 6 октобра, биће одржан семинар за едукацију вероучитеља о дидактичко-методичкој апаратури која је неопходна за планирање, организацију и извођење наставе из Православног катихизиса (Веронауке) у основним и средњим школама.

Овај семинар, биће организован у циљу, повећање компетенције за функционалну примену дидактичких принципа у области васпитно- образовног рада из предмета Православни катихизис (Веронаука). Стицање знања из области наставног планирања и развијање вештина неопходних у конкретизацији и остваривању наставних циљева и оперативних задатака у реализацији методских јединица. Унапређивање знања и вештина неопходних за примену наставних метода помоћу којих се реализују наставни садржаји из предмета Православни катихизис. Упознавање са различитим врстама унутрашње и спољашне корелације и оспособљавање за повезивање наставних садржаја. Оспособљаваље за препознавање и отклањање дистрактора и сагледавање мотивационе улоге и могућности примене релаксатора у настави Православног катихизиса.

Семинар ће бити одржан у три групе, с циљем испуњавања законских прописа о броју присутних вероучитеља, учесника. У циљу испуњавања прописа о броју учесника на семинару, Епархија Рашко-призренска, организоваће предавања на две различите локације. Први пут ће бити организован у Косовској Митровици са вероучитељима Новопазарског намесништва и Косовско-митровачког намесништва, а још два пута, у манастиру Грачаница са вероучитељима Приштинског намесништва, Гњиланског намесништва, Призренског намесништва и Пећког намесништва.

За преглед понуде одржавања овог семинара, кликните на доле наведени наслов.

Дидактичко-методичка апаратура за извођење православног катихизиса (Веронауке) за основну и средњу школу