Силазак Светога Духа на апостоле - Духови у манастиру Сопоћани

10. Јун 2014 - 22:30

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије служио је бденије и свету Литургију, на празник Силаска Светог Духа на апостоле -Духове, у манастиру Сопоћани.
Епископа Теодосија је, уочи празника,  дочекало братство манастира Сопоћани, свештенство архијерејског намесништва наовопазарског и верни народ који се окупио у светој обитељи сопоћанској да прослави храмовну славу.
На сам дан празника служена је света Литургија.  Епископу Теодосију су саслуживали игуман манастира Сопоћани Теоктист, јеромонах Евсевије, протођакон Зоран Гођеваци и ђакон Влајко Гођевац.
Након Литургије обављен је обред Литије и благосиљање славског жита и колача. Домаћин овогодишње храмовне славе био је господин Лазар Сретеновић.