Слава хуманитарне организације "Мајка девет Југовића"

20. Септембар 2014 - 21:28

Хуманитарна организација "Мајка деевет Југовића, прославља за своју крсну славу празник Рођења Пресвете Богородице - Малу Госпојину. Овим поводом Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије служио је свету Литургију у мaнастиру Грачаница уз саслужење архимандрита Стефана, протојереја-ставрофора Богомира Стевића, архимандрита Михајла, протојереја Светислава Трајковића, протојереја Саве Шмигића, јереја Бранислава Секулића, протођакона Зорана Гођевца и  вернога народа.
У току свете Литургије Епискoп Теодосије је благословио и осветио славско жито и колач. У својој беседи Епископ је честитао славу протиници Светлани Стевић,која руководи овом хуманитарном организацијом, и свим њеним сарадницима.
Након Литургије послужен је славски ручак за све присутне у трпезарији манастира Грачанице.