Св. Архангел Гаврило: Прослава храмовне славе манастира Драганац

26. Јул 2019 - 23:56

У манастиру Драганац код Гњилана данас је свечано прослављен празник Св. Архангела Гаврила, храмовна слава манастира. Уочи празника бдењу је присуствовао Епископ Рашко-призренски Теодосије, а сутрадан Св. Литургију служили су свештеници гњиланског архијерејског намесништва. Бројни верници цео дан су се окупљали у манастиру Драганац који је постао главно место саборовања у целом овом крају. Бдењу и Св. Литургији присуствовали су и многи монаси и монахиње из наше Епархије, а славље је након благосиљања колача и литије настављено у манастирској трпезарији уз песму и игру. Као и сваке године до сада игуман манастира архимандрит Иларион са својом братијом учинио је све да овај дан остане упамћен као још један истински сабор литургијске радости посебно за народ Косовског Поморавља.