Свечана прослава Спасовдана у манастиру Високи Дечани

У Манастиру Високи Дечани свечано је прослављен празник Вазнесења Христовог (Спасовдан). Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ Рашко-призренски Теодосије уз саслужење десет свештенослужитеља. Према већ устаљеном обичају у Светој Литургији су учествовали верници из метохијских енклава али и ходочасници из осталих крајева Србије. Након Литургије на којој су се причестили скоро сви присутни, Владика и свештенство кренули су у празничну литију око храма, после чега је извршено освећење воде и преломљен славски колач. Владика се том приликом обратио присутним верницима говорећи о празнику Вазнесења Христовог и чудесном Божијем домостроју спасења у коме је Син Божији постао човек и узвео људску природу "о десну страну Бога Оца". Дечанско братство приредило је за служашче свештенство и верни народ празничну трпезу у великој манастирској трпезарији.

This text will be replaced

Беседа Епископа Теодосија

var so = new SWFObject('/sites/default/files/jwplayer/player.swf','ply','470','24','9','#ffffff');
so.addParam('allowfullscreen','true');
so.addParam('allowscriptaccess','always');
so.addParam('wmode','opaque');
so.addVariable('file','/sites/default/files/users/4/media/audio/ept_spasovdan_020611.mp3');