Свечана прослава Спасовдана у манастиру Високи Дечани

2. Јун 2011 - 23:38

У Манастиру Високи Дечани свечано је прослављен празник Вазнесења Христовог (Спасовдан). Свету Архијерејску Литургију служио је Епископ Рашко-призренски Теодосије уз саслужење десет свештенослужитеља. Према већ устаљеном обичају у Светој Литургији су учествовали верници из метохијских енклава али и ходочасници из осталих крајева Србије. Након Литургије на којој су се причестили скоро сви присутни, Владика и свештенство кренули су у празничну литију око храма, после чега је извршено освећење воде и преломљен славски колач. Владика се том приликом обратио присутним верницима говорећи о празнику Вазнесења Христовог и чудесном Божијем домостроју спасења у коме је Син Божији постао човек и узвео људску природу "о десну страну Бога Оца". Дечанско братство приредило је за служашче свештенство и верни народ празничну трпезу у великој манастирској трпезарији.

This text will be replaced

Беседа Епископа Теодосија