Свечана прослава Св. Великомученика Георгија у Призрену

У царском Призрену данас је свечано прославељен празник св. Великомученика и Победоносца Георгија – храмовна слава саборног храма и крсна слава Епископа Теодосија. Св. Литургију коју је служио Епископ Рашко-призренски Теодосије уз саслужење петнаест свештенослужитеља певали су ученици Богословије Св. Кирила и Методија у Призрену. Након литије око храма по предивном сунчаном времену, с благословом Епископа славски колач освештао је архимандрит Сава игуман манастира Високи Дечани. Славље се наставило и у просторијама Епископије где је за све госте Владика Теодосије приредио трпезу љубави. Богословци са својим већ надалеко познатим оркестром певали су старе призренске песме. До поподневних часова настављено је дружење Призренаца који су остали у граду, гостију са стране, монаштва и свештенства са чврстом решеношћу да се и догодине храмовна слава прослави торжествено, са надом и вером у Васкрслог Спаситеља и његовог прослављеног мученика Св. Георгија.