Свечани дочек Патријарха Иринеја у манастиру Грачаници и празнично бденије

Његова Светост Патријарх Срспки Г. Иринеј стигао је у поподневним часовима на Косово и Метохију како би учестовао у овогодишњој прослави Видовдана. Свечани дочек првопрестолнику Српске Православне Цркве у манастиру Грачаници приредио је Епископ Рашко-призренски Теодоисије са својим свештенством, монаштвом и верним народом. Обраћајући се Његовој Светости Владика Теодосије је изразио радост што је Патријарх Српски својим доласком на Косово и Метохију још једном потврдио своју љубав и несебичну подршку свештенству, монаштву и верном народу Епархије Рашко-призренске. У поподневним часовима у манастирском храму Патријарх Српски служио је празнично бденије у коме је учестовао и Ректор Призренске Богословије протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић. На Косово и Метохију у поподневним часовима пристигло је велики број аутобуса са свештеницима и поклоницима из свих српских крајева како би се традиционално сви окупили сутрадан на Светој Литургији и на Газиместану где ће Патријарх Иринеј служити парастос косовским јунацима.