Свечано прослављен празник Вазнесења Господњег, храмовна слава манастира Високи Дечани

25. Мај 2017 - 15:56

У манастиру Високи Дечани данас је свечано прослављен празник Вазнесења Христовог, храмовна слава манастира. Св. Архијерејску Литургију служио је Епископ Рашко-призренски Теодосије уз саслужење више свештенослужитеља и у присуству ученика и професора Призренске Богословије и око 300 верника, поклоника из разник крајева, посебно са Косова и Метохије. Литургију су певали дечански монаси и призренски богослови. Након Св. Литургије Владика Теодосије је пресекао славски колач са игуманом манастира архимандритом Савом и пожелео братству и свим верницима благословен празник. Данашње славље завршено је славским ручком у великој манастирској трпезарији уз песму и свирку призренских богословаца.