Свечано прослављен празник Вазнесења Христовог - Спасовдан - Храмовна слава манастира Високи Дечани

13. Јун 2013 - 18:20

У манастиру Високи Дечани и ове године свечано је прослављен празник Вазнесења Христовог - Спасовдан - храмовна слава манастира. Свету Литургију служио је Епископ Рашко-призренски Теодосије уз саслужење једанаест свештенослужитеља из више Епархија наше Цркве. Данашњој свечаности у Високим Дечанима присуствовало је више стотина верника који су од раних јутарњих часова почели да пристижу у манастир. Након Св. Литургије и славске литије Владика Теодосије благословио је славски колач и преломио га са игуманом манастира архимандритом Савом.

Честитајући дечанској братији овогодишњу славу, Владика је нагласио значај Вазнесења Христовог у домостроју спасења јер својим усходом о десну страну Бога Оца Спаситељ је узнео и нашу људску природу. Након славског ручка који је приредила братија манастира бројни гости и поклоници задржали су се на манастирској тераси где су деца из Метохије певала старе косовске песме.