Свечано прослављена манастирска слава манастира Гориоч код Истока

22. Мај 2010 - 19:10

Светом Литургијом коју је с благословом Администратора Епархије Високопреосвећеног Митрополита Амфилохија служио јеромонах Иларион Дечанац, вршилац дужности настојатеља манастира Гориоч код Истока, данас је свечано прослављена манастирска слава преноса моштију Св. Николаја Чудотворца. У Светој Литургији учествовало је око стотињак верника из Метохије заједно са игуманијом манастира Пећке Патријаршије мати Февронијом и сестрамана манастира Жупе Никшићке. Након Свете Литургије организована је празнична литија око храма и извршено освећење славског колача. Јероемонах Иларион поздравио је присутне вернике изражавајући радост што ова стародревна свветиња Св. Николаја и даље окупља верни народ Метохије учвршћујући духовну везу међу срспким народом овога краја. За све присутне приређен је славски ручак у просторијама манастирског конака.