Свети краљ Милутин - ктиторска слава манастира Грачанице

12. Новембар 2016 - 21:03

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије служио је, у суботу 12. новембра, свету Литургију у манастиру Грачаница а поводом ктиторске славе, празника светога благоверног краља Стефана Милутина.
Епископу Теодосију су саслуживали свештеници и свештеномонаси епархије рашко-призренске уз појање ђака Призренске богословије.

Након Причешћа светим Христовим Тајнама обављен је чин благослиљања славског жита и колача. Колач у свети грачанички храм донела је и Управа основне школе "Свети Краљ Милутин" из Грачанице која такђе прославља крсну славу.

По завршетку Литургије уследио је славски ручак у манастирској трпезарији који је припремила, трудом и љубављу, игуманија грачаничка Ефросинија са сестринством.