Свети мученик Трифун прослављен у Великој Хочи

15. Фебруар 2016 - 13:26

Свети мученик Трифун, који се у православној цркви сматра заштитником виноградара и винограда, свечано је прослављен у Великој Хочи. Божанствена Литургија служена је у капели винице манастира Високи Дечани која је посвећена светом мученику Трифуну. Литургијским сабрањем началствовао је протојереј Ненад Нашпалић парох гораждевачки а саслуживали су јереј Веља Стојковић, јереј Срђан Јеринић, јереј Никола Драгићевић, јереј Слободан  Ђорић и протођакон Зоран Гођевац уз појање професора и ђака Призренске богословије.

Велики број верника приступио је причешћу светим Христовим Тајнама након чега је обављен чин благосиљања славског жита и колача. По завршетку свете Литургије свештеници су обишли винограде и призвали благослов Божији на засаде и на оне који побожно на њима раде.