Томина Недеља у манастиру Грачаница

Евхаристијским сабрањем у манастиру Грачаница, у Томину недељу, началствовао је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије уз саслужење протојереја Светислава Трајковића, протојереја Саве Шмигића, јереја Бранислава Секулића и протођакона Зорана Гођевца. Након прочитанога Јеванђеља Епископ Теодосије се обратио присутнима беседом  и појаснио смисао данашњега празника. Светом Причешћу приступили су верни међу којима највише деце.

Пред сам крај свете Литургије Епископ је благословио и осветио славски колач и жито које је припремила сестра Теодора поводом данашњег празника а њеног патрона светог апостола Томе. Након свете Литургије послужена је Трпеза љубави за све присутне у трпезарији манастира.