У Београду покренута једномесечна хуманитарна акција за опстанак народних кухиња на Косову и Метохији

Храна за социјално најугроженије

По благослову Његове Светости Патријарха српског Иринеја, Верско добротворно старатељство и епископ Атанасије са свим вероучитељима и свештеницима Архиепископије Београдско-карловачке  покренули су током викенда једномесечну хуманитарну акцију у Београду која има за циљ прикупљање помоћи неопходне за наставак рада Народних кухиња у Епархији Рашко-призренској.

Наредних месец дана сви заинтересовани грађани могу  да, у било којем од 40 храмова Српске православне цркве у Београду,  донирају намирнице и новчана средства која ће се проследити у седиште Епархије Рашко-призренске. Најнеопходније је сакупити конзервирано поврће, пасуљ, тестенине, зачинеи новчана средствакако би се подмирили рачуни за струју, гориво и плате 32 запослена који свакодневно кувају оброке за 1.830 корисника којима је то најчешће и једини оброк током дана.

Акција је покренута уз благослов његове Светости Патријарха српског Иринеја како би се обезбедили оброци за социјално најугроженије из енклава Ново Брдо, Косовска Каменица, Гњилане, Косовска Витина, Клина и Исток. Захваљујући средствима које су до сада прикупљена кроз бројне хуманитарне акције, број народних кухиња и корисника је утростручен. У наредном периоду неопходно је отворити и народну кухињу у Штрпцу где на оброке чека 500 најугроженијих становника.

Помоћ се може донирати и слањем смс порука на број 1033 у мрежама мт:с и Вип, по цени од 50.1 динар у mt:s и 50 динара у Vip мрежи.

Верско добротворно старатељство
Архиепископије Београдско-карловачке

Материјал можете преузети са сајта www.infobiro.tv