У Лепосавићу прослављен свети Василије Острошки Чудотоврац

13. Мај 2015 - 22:48

Лепосавић прославља свога заштитника светога Василија Острошког Чудотворца и то је уједно и слава храма у овоме месту. Овим поводом сабрао се велики број веника у Лепосавић на Евхаристијско сабрање којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, дугогодишњи ректор Призренске богословије, архимандрит Иларион архијерејски заменик  Епархије рашко-призренске и велики број свештеника и ђакона из свих делова Епархије рашко-призренске.

Пред сам крај Литургије Епископ Теодосије је благословио славски колач и жито, након чега је кренула Литија улицама Лепосавића. По завршетку Литије у порти храма откривен је и благословен новоподигнути споменик блаженопочившем Патријарху српском Павлу.