У манастиру Бањска свечано прослављена ктиторска слава Светог Краља Стефана Милутина

12. Новембар 2018 - 23:19
У недељу, 12. новембра 2018. године, Светом Литургијом, резањем славског колача и богатом трпезом Манастир Бањска прославио је ктиторску славу, празник Светог краља Милутина. Литургију је служио отац Стефан, игуман манастира Зочиште са свештенством.

У свом обраћању отац Стефан истакао је да је ова светиња после вишевековног урушавања почела интензивно да се обнавља, а Отац Данило, игуман манастира Бањска пожелео је великом броју окупљених верника заштиту краља Милутина.

Један од домаћина славе као и неколико година уназад је Фудбалски клуб “Трепча”.

Ђорђе Лакушић, уметнички директор КУД-а ‘’Копаоник’’ и домаћин славе за следећу годину истакао је да заштитник краљ Милутин даје снагу овдашњем народу да негује и чува верску и културну баштину.

Након литургије у порти манастира Бањска приређен је и културно уметнички програм.