У манастиру Врачево код Лепосавића свечано прослављена слава параклиса Св. Јована Златоуста

26. Новембар 2012 - 19:59

Поводом славе параклиса Св. Јована Златоуста, Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије служио је данас на празник светитеља Св. Литургију у манастиру Врачево код Лепосавића. Владики је саслуживало шесторјца свештенослужитеља. На почетку Литургије Епископ Теодосије произвео је настојатеља манастира протосинђела Василија Делића у чин игумана. Након Св. Литургије Еп. Теодосије је благословио и преломио славски колач. Овогодишњи домаћин славе поред братства манастира био је протојереј Миомир Влашковић из Лепосавића, а за домаћина следеће године пријавио се вероучитељ Нилола Станић из Лешка. Након Св. Литургије игуман Василије са братијом приредио је за присутне свечани славски ручак.