У организацији Епархије српска деца са Косова и Метохије и ове године на летовању у Грчкој

20. Август 2010 - 17:06

С благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита Амфилохија српска деца са Косова и Метохије и ове године су на позив о. Теодора, грчког свештеника цркве Св. Варваре у Атини боравили на четрнаестодневном летовању у месту Агиос кампос на Евији. Око двадесетак српске деце из разних места са Косова и Метохије кренули су у Грчку заједно са пројерејем Богомиром Стевићем и јерођаконом Кирилом из манастира Високи Дечани. У Грчкој се  деци са Косова и Метохије придружила и група од 70 српске деце из Републике Српске (из Шековића). Летовање у Грчкој била је прилика за децу да посете и више манастира и светиња на Евији. Иначе, ово је већ пети пут да о. Теодор и парохија Св. Варваре из Атине организују заједно са Епархијом Рашко-призренском летовање деце у њиховом црквеном кампу на Евији.