Уснула у Господу грачаничка монахиња Агапија Чуркић

22. Фебруар 2011 - 23:15

Након четрдесет година проведених у манастиру Грачаници, јуче се упокојила у Господу након краће болести, монахиња Агапија Чурчић. Монахиња Агапија (Добрила Чурчић) рођена је 10. децембра 1940. год. у Раваници код Краљева. Одазвавши се на позив Божији да се посвети монашком животу, сестра Добрила примљена је у монашку обитељ манастира Каленића са шеснаест година. Следујући Господу у тешке послератне године монахиња Агапија служи Босподу и у манастирима Љубостиња, Руденица и Буково, одакле је 1975. године прешла на Косово и Метохију, у манастир Грачаница, где је остала до свог упокојења. Монахиња Агапија одликовала се ревношћу према богослужењу и трудом на својим монашким послушањима. Читав живот је живела тихо и молитвено.

Заупокојену Литургију и опело монахињи Агапији служио је Епископ Рашко-призренски Теодосије уз саслужење епархијског свештенства у манастирској капели Св. Максима Исповедника. Монахиња Агапија сахрањена је на монашком гробљу манастира Грачанице.