Успење Пресвете Богородице - храмовна слава манастира Грачаница

28. Август 2016 - 20:51

Успење Пресвете Богородице, храмовна слава манастира, свечано је прослављена у манастиру Грачаници. У присуству великог броја верника из Грачанице али и других крајева празничним бденијем уочи празника началствовао је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије, а на сам дан празника свету Литургију је служио Високопреподобни архимандрит Иларион архијерејски заменик Епископа рашко-призренског уз салсужење више свештенослужитеља.

Након Причешћа светим Христовим Тајнама, а пред сам крај свете Литургије обављен је чин Литије, освећење воде и благосиљање славског жита и колача.

Након свете Литургије сестринство свете обитељи грачаничке припремило је и послужило славски ручак у манастирској трпезарији.