Васкрсава храм светога Николе у Приштини

22. Фебруар 2014 - 19:16

Храм свтог оца Николе у Приштини је 17. марта 2004. године запаљен и потпуно уништен. Поред храма уништена је и зграда Црквене општине, звонара и парохијски дом.

Благодаћу Духа Светога, молитвама светога Николе, а у славу Животворне Тројице, овај храм Васкрсава и полако али сигурно задобија свој истински облик и функционалност.  Како нас је упознао старешина храма, јереј Дарко Маринковић, тренутно се ради уређење Проскомидиона, а тек предстоје велики радови. Наиме, у скорије време требало би да се, по елаборату Републичког завода за заштиту споменика културе Србије, ради заштита сачуваног фрескописа, чишћење уништеног фрескомалтера и припрема за ново фрескописање. Такође је у плану промена столарије, реконструкција спољне фасаде на припрати, постављање олука и инсталација система грејања за храм и зграду Црквене општине.