Викарни Епископ Теодосије освештао темеље храма Св. Апостола у Великом Ропотову и крстове за храм Св. Претече у Ранилугу

С благословом Митрополита Амфилохија Викарни Епископ Теодосије освештао је темеље храма Св. Апостола Петра и Павла у Великом Ропотову код Гњилана. Ранији храм посвећен Св. Апостолима срушен је у време комунизма и верни народ са својим парохом протонамесником Драганом Јеринићем сакупио је средства да другој локацији започне са изградњом новог храма који би посебно био намењен житељима села Пачело и Томанце. Владика Теодосије је извршио чин освећења темеља храма уз учешће умировљеног протојереја ставр. Драгољуба Стевановића, протојереја ставр. Драгана Којића (намесника гњиланског), протојереја ставр. Ранђела Денића (намесника приштинског), протојереја Слободана Трајковића, Срђана Јеринића и Славише Илића, јереја Звонка Костића и Аце Ђурића и ђакона Нилоле Драгићевића из Кормињана. Након полагања темеља Викарни Епископ Теодосије обратио се присутнима говорећи о томе да градећи храмове изграђујемо живу Цркву Господњу и да учвршћујемо наше вишевековно постојање на овим косовско-метохијским просторима.

После тога, Владика Теодосије и свештенство освештали су крстове који ће бити постављени на цркви посвећеној Усековању главе Св. Јована Крститеља у Ранилугу где је надлежни парох јереј Аца Ђурић.