Викарни Епископ Теодосије служио Св. Литургију на Илиндан у Лешку

2. Август 2010 - 22:09

Викарни Епископ Теодосије служио је Св. Литургију за празник Св. Поророка Илије у Лешку, на Северу Косова, у храму Успења Пресвете Богородице где се традиционално прославља Илиндан као народни сабор. Владики Теодосију саслуживали су протојереј ставрофор Мирослав Попадић, игуман манастира Тушимље протосинђел Сергије, секретар Епархије јереј Сава Шмигић и још четири свештенослужитеља, а у Св. Литургији учествовало је око 200 верника, већином са севера Косова. Након Свете Литургије и сечења славског колача, одржан је пригодан културно-уметнички програм са фолклорним играма које је извео КУД "Копаоник". Такође су рецитовали и ученици који похађају часове веронауке. Владика Теодосије је једној вишечланој породици орден мајке Југовића који нису били у могућности да приме за Видовдан.

Епископ Теодосије је данас такође посетио и манастир Врачево код Лешка где га је дочекао игуман манастира јеромонах Василије са братијом.