Високи Дечани: Литургија у Недељу 11. по Духовима

25. Август 2014 - 9:24

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије, у недељу 24. августа, служио је  Свету Литургију у манастиру Високи Дечани. Са Епископом Теодосијем у Високе Дечане су дошли протојереј-ставрофор Милитин Тимотијевић, дугогодишњи ректор Призренске богословије,а тренутно ректор, силом прилика измештене, богословије у Нишу, и протојереј-ставрофор Трајан Којић, старешина цркве Светог Марка у Београду.

Ове године о. Милутин Тимотијевић пуни 50 година свештеничке службе, а рукоположен је у Високим Дечанима на празник Св. Стефана Дечанског, када су последњи пут пресвучене Мошти Св. Краља. На Литургији је била већа група конзерватора из београдског Завода за заштиту споменика и поклоници из Београда.