Владика Теодосије осветио Храм у Брњаку код Зубиног Потока

13. Октобар 2018 - 15:00
Након чина освећења служена је Света Архијерејска Литургија,  током које је Владика Теодосије у чин Ђакона рукопроизвео свршеног богослова Драгана Радовановића из села Бање код Зубиног Потока, и одликовао протопрезиветерски чином јереја Милана Васића, пароха дубокопоточког другог у Зубином Потоку.

Ктитор храма Светог великомученика Георгија у Брњаку је г-дин Радивоје Добрић из Зубиног Потока, коме је додељен Орден Краља Милутина.

Владика Теодосије доделио је и Архијерејске Грамате г-дину Зорану Стојисављевићу из Београда; г-дину Радосаву Јовановићу из Брњака код Зубиног Потока; г-дину Ивици Ћусићу из Зубиног Потока; г-дину Милији Јаковљевићу из Брњака код Зубиног Потока и г-дину Дарку Вукићевићу из Лепосавиића.

Након Свете Архијерејске Литургије прериређен је пригодан културноуметнички програм поред новоосвештаног храма, као и трпеза љубави за многобројни народ који је присуствовао освећењу храма Светог великомученика Димитрија у Брњаку.