Владика Теодосије са игуманима три косовско-метохијска манастира учествовали у Преображењској литији у Требињу

19. Август 2010 - 23:29

Викарни Епископ Липљански Теодосије вечерас је учествовао у празничној Преображењској литији у Требињу заједно са домаћином, Епископом Захумско-херцеговачким Григоријем, Епископом Зворничко-тузланским Василијем, Епископом Будимљанско-никшићким Јоаникијем и умировљеним Епископом Захумско-херцеговачким Атанасијем. У свечаној литији која је ишла улицама Требиња поред Епископа, свештенства и верног народа, учествовали су и игумани три косовско-метохијских манастира: протосинђел Михајло (Свети Архангели), протосинђел Ромило (Дубоки Поток) и јеромонах Данило (манастир Бањска). Била је ово посебна прилика да се у духу братске љубави и саборног празновања заједнички прослави слава града Требиња.

Видео галерија са сликама са прославе Преображења у Требињу доступна је на сајту Епархије Захумско-херцеговачке. У прилогу доносимо неколико слика са празничне литије.