Врховни командант НАТО снага у Европи Генерал Фил Бридлав посетио је манастире Пећку Патријаршију и Високе Дечане

7. Август 2013 - 22:12

Врховни командант НАТО снага у Европи (SACEUR) Генерал авијације Фил Бридлав (Phil Breedlove) посетио је данас у пратњи команданта КФОР-а, генерала Волкера Халбауера и представника италијанског и америчког КФОР-а манастире Пећку Патријаршију и Високе Дечане. У манастиру Пећка Патријаршија генерала Бридлава примио је с благословом Његове Светости Патријарха Српског Г. Иринеја Епископ Рашко-призренски Теодосије. Владика Теодосије као Епархијски архијереј и члан Св. Синода СПЦ упознао је америчког генерала са проблемима са којима се суочава наша Црква и нагласио потребу да снаге КФОР-а остану на терену што је дуже могуће и обезбеде сигурност за српске светиње и народ у енклавама.

Након посете Пећкој Патријаршији, врховни командант НАТО савеза за Европу са сарадницима посетио је и манастир Високи Дечани где га је дочекао и са њим разговарао игуман манастира архимандрит Сава. Снаге КФОР-а још обезбеђују манастир Високи Дечани док је заштита Пећке Патријаршије тренутно у режиму координисане заштите КФОР-а и Косовске полиције.